Meseállítás

MESEÁLLÍTÁS – Magyar népmesékkel

Interaktív csoportos önismereti foglalkozás

A magyar népmese KINCS! A felnőttek és a gyerekek életének szerves részét képezték, s adták generációról generációra. Széleskörben elismert kulturális értékünk; – nekünk- MAGYAROKNAK, határon innen és a határainkon túl! Erősíti az összetartozást. Az ember önmaga lelkének gyógyítására, szórakoztatására a különböző élethelyzetek megoldására beszélt el példákat, ún. sorsmegoldó képleteket kínált fel. A magyar népmesékkel kapcsolatos kutatások, filozófiai gondolatrendszerek valamint egyes pszichológiai megközelítések eredményei igazolják, hogy döntő szerepet játszik az egyéni identitás megteremtésében, formálásában és helyreállításában.

A SAJÁT ÉLETÜNK főszereplői MI vagyunk, és MI vagyunk a saját történetünk!

A MESEÁLLÍTÁS- on keresztül a mese gyógyító ereje, kortalan bölcsessége, szimbólumrendszere összekapcsol minket az ősi FORRÁS-sal. Magyarázatok helyett az alapstruktúrával, a természet rendjével, törvényeivel, a mindannyiunkban meglévő érzelmekkel dolgozunk. A magyar népmese a morfogenetikus TÉR-ben projekciós felületként működik ezért sokkal mélyebb szinteken és szélesebb körű ráhatással tudunk dolgozni problémáinkon, céljainkon, döntéseinken. Mindezt a mese által teremtett biztonságban, igazi mélyreható belső átalakuláson keresztül, gyógyítva önmagunkat. A meseállítás ötvözi a mese önismeret fejlesztő lehetőségét, gyógyító erejét, szimbolikájának mélyenszántó feltáró hatását, és a Bert Hellinger féle családállítás módszerének bizonyított hatékonyságát. Ezáltal támogat abban, hogy elfoglald a családi rendszereden belül a téged megillető „SAJÁT HELYED”. Lásd: Családállítás alaptörvényei

Mi történik veled ha bejelentkezel és részt veszel azon a meseállításon amit én Dobsa Angéla vezetek?

Csoportban résztvevők száma: min. 6 fő-max. 15-20 fő

Időtartam: 3-4 óra

A megadott témakör pl:

PÁRKAPCSOLAT, KARRIER, EGÉSZSÉG, CSALÁDI KAPCSOLATOK stb…, alapján az általam kitesztelt magyar népmesét, csoportos állításban közösen dolgozzuk fel a családállítás módszerének és a magyar népmesék szereplőinek, és szimbolikájának segítségével.

A meseállításra való bejelentkezéskor megkapod azokat az információkat melyek segítenek felkészülni a meseállításra. A mese (mesék) hatására elindul egy belső folyamat a résztvevőkben. Az állítás során a mese és a résztvevők saját történeteiből létrejövő új történetből mindenki a számára éppen aktuális mondanivalót, üzenetet, információt, tanulságot kapja. A csoporton keresztül felfedezhetjük mások segítségével a közösség támogató erejét a CSODÁS elemekkel a „mesében minden lehetséges alapon”a nehézségek mögött rejlő erőt és hogy miként tudjuk erőforrásainkat felszabadítani. A mesén keresztül tudunk a KÁOSZ-ból REND-et teremteni. A magyar népmesék archeatípusai adják számunkra azt a keretet amelyben szembesülhetünk egyéniségünk problémás oldalaival, és szépségeivel. Ennek támogatásával megélhetjük, kiigazíthatjuk a sérült dinamikákat, a mesén keresztül visszaigazítjuk a kibillent rendet, hogy a TELJESSÉG megmaradjon! A magyar népmese a tudattalanban lévő blokkok tudatosításával és azok oldásával adja meg a lehetőséget arra, hogy a kijelölt cél érdekében a megfelelő döntéseket hozzuk meg, és képesek legyünk elindulni vágyott céljaink felé.

A ZÁRÓKÖRBEN mindenki elmondhatja a meseállítással kapcsolatos élményeit, mi tetszett, mi volt rá nagy hatással és „MIT VISZ MAGÁVAL?”.

Mikor ajánlom az önismeret ilyen jellegű formáját?

Ha szeretnél tenni valami jót magadért a családodért és a NEMZET-ért. Mivel MINDEN MINDENNEL összefügg!

Ha érdekel az önismeret, vagy már egy ideje haladsz is az önismereti úton, ez segíthet neked tovább kalandozni a mese segítségével felfedezéseket tenni.

Ha szeretnéd megérezni a közösség támogató, gyógyító erejét.

Ha érdekel milyen rejtett képességeid, karaktererősségeid, erőforrásaid vannak. Ezzel a téged blokkoló, visszatartó erőket segítő, támogató energiává alakíthatod.

Ha kíváncsi vagy a családállításra, de úgy érzed, még nem állsz rá készen, a meseállítás segít neked megtapasztalni kicsit kívülállóként a családi dinamikák működését a morfogenetikus ERŐTÉRben.